close

Споры с ПриватБанком (КредоБанком, Индекс-банком)

До Жовтневого районного суду

м.  Днепропетровськ

 

Позивач:

.

 

Відповідач: ПриватБанк

                             місцезнаходження: 49000 м. Дніпропетровськ,

вул. Набережна Перемоги 32

 

 

Ціна позову: 9497 (дев'ять тисяч чотириста дев'яноста сім) грн,

 

 

Позовна заява

 

Відповідно до Кредитного Договору __________________ від ____________________ р., укладеного між мною ___________________________ та Приватбанк (надалі іменується "договір"), мені були надані кредитні кошти на строк з ______________ по _____________р. Включно у вигляді непоновлюваної лінії (далі "Кредит”) у розмірі 84616, 44грн. Щомісяця в період сплати я повинна надавати банку кошти (щомісячний платіж) у сумі 1360, 61грн. для погашення заборгованності за Кредитним договором, що складається із заборгованності по кредиту, відсоткам, винагороди.

З початку минулого року ПриватБанк змінив процентну ставку у бік збільшення і на теперішній час щомісячні виплати складають ____

Якщо ж Банк грунтувався в підвищенні процентної ставки п.2.3.1. Кредитного Договору, де говориться: «Банк имеет право в одностороннем порядке увеличивать размер процентной ставки.....».,то запропоновані умови Договору не відповідають принципам сумлінності, розумності і справедливості, встановленим цивільним законодавством України і грубо порушують Закон України від 12.12.08 р. № 661 – VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу і кредитного договору в однобічному порядку».

 Зміна процентної ставки неможлива без вказівки аргументованих причин. Пункт 3.5 «Правил надання банками України інформації споживачеві про умови кредитування і сукупної вартості кредиту (затверджені постановою Правління НБУ №168 від 10.05.2007) свідчить: "Банки мають право змінювати процентну ставку за кредитом лише в разі настання події, не залежної від волі сторін договору, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку. Банки не мають мають права змінювати процентну ставку за кредитом у зв'язку з волевиявленням однієї із сторін (зміни кредитної політики банку)".

Зміна облікової ставки НБУ (постанова Правління НБУ №107 від 21.04.2008) і збільшення вартості грошових ресурсів на міжбанківському ринку України не могли мати безпосереднього впливу на вартість кредитних ресурсів ПриватБанку і, зокрема, кредиту, наданого особисто мені, оскільки кредит, яким я користуюся, був наданий в гривнах.

Крім того, згідно  Кредитного Договору _____________ від __________ р. п. 2.3.2 повідомлення Банку про намір змінити процентну ставку мало бути складене письмово і відправлене листом або з кур'єром. Такого листа не було, що є з грубим порушенням умов даного Договору однієї із Сторін, в даному випадку — Банком!

Згідно Правив, надання банками України інформації споживачеві про умови кредитування і сукупної вартості кредиту (затверджені постановою Правління НБУ №168 від 10.05.2007) в частині 5 пункту 3.4 вказано: "Банки зобов'язані в кредитному договорі відзначити правило, за яким змінюється процентна ставка за кредитом, якщо договором про надання кредиту передбачається можливість зміни процентної ставки за кредитом залежно від зміни облікової ставки Національного банку або в інших випадках.

У моєму кредитному Договорі такий «порядок» не приведений. Тому я вимушена попросити привести мені математичну залежність між приведеними Вами аргументами (зміна процентної ставки НБУ і збільшення вартості грошових ресурсів на міжбанківському ринку України) і запропонованим Вами значенням номінальної ставки. Непредставлення такої інформації є прямим порушенням вимог Правив, надання банками України інформації споживачеві про умови кредитування і сукупної вартості кредиту, затверджених постановою Правління НБУ №168 від 10.05.2007г.

Хочу відзначити, що примус позичальника неодмінно погодитися на підвищення процентної ставки за кредитом є порушенням ч. 1–2 ст. 18 ЗУ «Про захист прав споживачів» і ч. 3 ст. 203 ГК України, що, згідно ч. 1—2 ст. 215 ГК України, робить вказані вище пункти недійсними, а їх недійсність не обов'язкова на  визнання судом.

Окремо хочу нагадати Вам, що Приватбанк входить в список банків України, на які поширюється дія Постанови Правління НБУ №319 " Про додаткові заходи щодо діяльності банків" від 11.10.2008 року, де одне з правил свідчить: "Не надання позичальникам інформації про сукупну вартість кредиту, внесення, в кредитний договір змін відносно вартості кредиту, який не відповідає змінам облікової ставки Національного банку України, кваліфікуватиметься як порушення вимог статті 49 Закону України "Про банки і банківську діяльність" з неухильним вживанням адекватних заходів впливу".

____________ я звернулась до Приватбанку з проханням зробити реструктуризацію існуючою заборгованності, але банк не надав мені такої можливості і залишив мою заяву без розгляду ігноруючи норми Закону України "Про Звернення Громадян”.

Приватбанк порушує пункти «Постанови правління НБУ № 49 від 5 лютого 2009 року» де сказано: Здійснювати реструктуризацію заборгованості з дотриманням наступних принципів:

-                   створення умов для забезпечення відновлення платежів по кредиту шляхом продовження термінів дії договорів і зменшення щомісячних платежів до прийнятного рівня, виходячи з фінансових можливостей позичальника;

       Звертаю увагу, що відповідно до вимог статті 11 Закону України "Про захист прав споживачів", а також пункту 3.5 Правил надання банками інформації споживачеві про умови кредитування і сукупної вартості кредиту, затверджених постановою Правління Національного банку України від 10.05.2007 N 168 (далі - Правила N 168) банок мають право змінювати процентну ставку за кредитом лише в разі настання події, не залежної від волі сторін договору, яке має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів банку.

На підставі всього вищевикладеного я не можу погодитися з вирішенням Банку про підвищення процентної ставки, згідно Постанови Правління Національного банку України від 10.05.2007 року N 168, постанови НБУ  № 361 від 02.08.2004 г., ч. 3 ст. 203 ГК Украины

 

Для виконання вимог законів України "Про банки і банківську діяльність", "Про захист прав споживачів", а також "Правил надання банками України інформації споживачеві відносно умов кредитування і сукупної вартості кредиту" і Постанови Правління НБУ №319 "Про додаткові заходи щодо діяльності банків",

 прошу:

1.                  Скасувати вирішення про незаконне підвищення моїх щомісячних виплат по кредитному договору _______________________

2.                  Повідомити мене про події, які мали безпосередній вплив на вартість ресурсів ПриватБанк, з вказівкою відкритих джерел інформації і періоду часу. Ця інформація необхідна мені для розуміння чинників, які можуть впливати на вартість ресурсів банку в майбутньому і на можливу повторну зміну процентної ставки за кредитом.

3.                  Вказати правило (формулу), по якому ПриватБанк розраховує зміну процентної ставки за кредитним Договором на підставі подій, які впливають на вартість ресурсів банку. Для кращого розуміння механізму формування вартості кредиту прошу також вказати, як на підставі цього правила були розраховані ставки на момент видачі мені кредиту.

4.                  Задовольнити мої умови про реструктуризацію кредиту відносно зменшення щомісячних платежів до встановленного Кредитним Договором рівня _____________________



Источник: http://www.pravo.at.ua
Категория: Мои статьи | Добавил: Nik (2010-09-24) | Автор: Николай E W
Просмотров: 6932 | Теги: ПриватБанк, юрист, споры с банком, кредитный договор | Рейтинг: 3.7/3
Всего комментариев: 0