close

Заявление на определения места жительства ребенка

__________районний суд міста ___________

 

Позивач: ________________

 

Відповідач: ___________________

 

Третя особа: Орган опіки і піклування

_________________________

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визначення місця проживання дитини

 

 

З _____року по _______р. я перебувала з Відповідачем – _________, у зареєстрованому шлюбі, який було розірвано за рішенням ___________районного суду міста ______ ________ року. Окремо ми почали проживати ще з __________ року.

Вважаю за необхідне наголосити, що вже на протязі останніх декількох років сімейне життя між нами поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між нами шлюбних відносин та застосування до мене з боку Відповідача фізичного та морального насильства. Кожен з нас має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім'ю. Відповідач постійно нехтує сімейними цінностями, такими як повага до дружини, піклування про створення в сім'ї доброзичливої сприятливої морально-психологічної атмосфери. Відповідно до ст.51 Сімейного кодексу України дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань. Відповідач не розумів та не хоче розуміти сутності проблем, які виникають в нашій сім'ї, він не здатен підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім'ї, піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги як передбачено вимогами ст. 55 Сімейного кодексу України.

Від шлюбу ми маємо сина – ________ року народження, який з ______ року залишився жити разом зі мною. Із метою повноцінного забезпечення прав та інтересів дитини та обов’язку батьків щодо виховання дитини я неодноразово зверталась до органу опіки і піклування ______________ із метою проведення профілактично-роз’яснювальних бесід із Відповідачем. Однак вказані звернення та бесіди представника третьої особи не принесли результату.

До теперішнього часу я та відповідач не дійшли згоди щодо місця проживання сина.

Частиною 1 ст. 161 Сімейного кодексу України встановлено, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Вважаю, що в інтересах сина проживати саме зі мною, а не з його батьком. Я на цей час маю можливість повноцінно приймати участь у вихованні та догляду за дитиною, маю час відводити мою дитину до дитячого саду, займатися із ним вечорами, гуляти та іншим чином піклуватися про нього. Я можу у повному обсязі створити всі необхідні умови для проживання та нормального розвитку дитини задовольнити гармонійний розвиток її особистості в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості.

У той же час, із часу коли я із сином стала проживати окремо від Відповідача, останній ніяким чином не приймав участі у матеріальному забезпеченні дитини. Протягом останнього часу Відповідач взагалі самоусунувся від необхідності матеріально забезпечувати свого сина. За останній місяць зароблені ним кошти взагалі не надавав для потреб дитини. Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Також вважаю за необхідне наголосити, що з самого народження _______ саме я постійно піклуюсь про дитину.

Таким чином, проживання сина разом зі мною відповідає його інтересам. Я маю можливість забезпечити йому належні умови проживання, повною мірою займатися вихованням дитини, чого відповідач забезпечити не в змозі. Разом з тим, я не чинитиму жодних перешкод для спілкування відповідача із сином і готова зі свого боку усіма силами сприяти тому, щоб дитина через розлучення батьків не була позбавлення піклування батька.

Спиртними напоями я не зловживаю, не палю, за місцем проживання характеризуюся позитивно, добре відношуся до сина.

З огляду на досвід який є в суспільстві, проживання дитини саме з матір'ю є для дитини більш прийнятним, оскільки в матері більше емоційно-вольової мотивації можливостей та часу приділяти дитині увагу.

Відповідач не може дати дитині належного виховання та розвитку не може забезпечити нормальних безпечних для здоров’я дитини умов проживання. Поведінка відповідача до членів своєї сім'ї характеризується грубістю. Він емоційно не врівноважений та схильний до фізичних та моральних образ. 

У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо місця проживання дитини обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи, окрім того положення ч. 1 ст. 161 СК, вказують на необхідність з'ясування особистої прихильності дитини до кожного з батьків. У зв'язку з цим зазначений орган опіки та піклування необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог та заслухати Третю особу з'ясувавши його особисту прихильності до кожного з батьків.

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст. 19, ч. 1, 2 ст. 161 СК України, керуючись ч. 1, 2 ст. 35, ст. 36, ч. 1 ст. 88, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України, -

 

ПРОШУ:

1. Визначити місце проживання ______ року народження, уродженця м. _______, зі мною.

2. На час розгляду справи визначити місце проживання _______зі мною.

3. Стягнути з Відповідача суму сплаченого судового збору.

Категория: Мои статьи | Добавил: Niks (2017-02-15)
Просмотров: 431 | Комментарии: 6 | Теги: суд, определение места жительства ребенк, ребенок суд, юрист, суд развод | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: